KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15528056
nr 1552 8056
Björn Nyman
(f. 1927), Finland
Oljemålning, Komposition. Signerad, daterad 1950. Olja på pannå, 67x86 cm, yttermått inklusive ram: 78x97 cm
Björn Nyman, finländsk bildkonstnär född 1927.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
7.000 kr
måndag 17 juli 2023
kl 20:00:57
2.400 kr
3.400 kr
3.600 kr
5.200 kr
4.000 kr
4.200 kr (Budbetjänt)
6.400 kr
6.600 kr (Budbetjänt)
6.800 kr